Perşembe, 04 Ağustos 2016 14:36

GİDEMEMEK... Özel

(Bu kez bir futbol yazısı yazalım bakalım diğerlerinden daha çok tıklanacak mı ?)

Bir kaç vakittir irili ufaklı eleştiriler alan Aziz Yıldırım'a, ta Aykut Kocaman hakkındaki konuşmalarından önce "artık gitsen" demiştik. 3 Temmuz sürecindeki takdire şayan duruşuyla koca camiaya (hatta koca memlekete) önderlik eden, bir spor kulübünün nasıl yeniden organize olacağını Türkiye'ye öğreten Yıldırım, ne yazık ki yeşil sahalarda aynı performansı gösteremiyor.

Kendi döneminde Kurumsallaşma adına önemli adımlar atan, lakin kazandığından daha fazla sportif başarıyı kaybeden (üstelik bu sportif istatistiği, teknik adam ve sporcu yollarken onları suçlamakta kullanan) Yıldırım, kim bilir kaç kez, başarısızlığın ve ekonomik yetersizliğin kucağında çırpınan ezeli rakiplerine, son dakikada teslim ettiği kupalarla can verdi, şampiyonlar ligi ön elemelerinde sürekli kaybederek milyonlarca dolar/euro parayı kendi kasasının yerine ezeli rakiplerine armağan etti.

İletişim sorunları nedeniyle kulübün karşısına aldığı insanların sayısını tahmin etmek olanaksız. Her türlü sportif yarışmada sahaya çıkan takımlarımızın, hakemler ve karşı takım taraftarları nezdinde ekstra "düşman" bilindiği de orta yerde duran bir gerçek. 

Ve özellikle seyircinin maç ve oyuncu seçtiğinin net biçimde ortaya çıktığı şu son iki sezon, taraftar nezdinde, Sayın Başkanın hiç bir sempatisinin kalmadığını açıkça gösteriyor. Geçtiğimiz yıl yapılan flaş transferler ve bonservis ücretlerine verilen onca paranın karşılığı futbolda "sıfır kupa" olarak geri dönerken, ben dahil pek çok Fenerbahçeli, bunca önemli futbolcunun başına getirilen ve yetersizliği nedeniyle neredeyse tüm isimlerle kavgalı olan V. Pereira'nın yollanacağını düşünmüştük. Ne yazık ki Başkan yine rakipleri sevindiren hamlelere imza attı. Teknik adam yüzünden dağılan takımın yerine paralar harcanıp yenileri alınırken, hikmeti kendinden menkul Pereira, daha ilk turda takıma havluyu attıran isim oldu.Aykut Kocaman ve Ersun Yanal gibi başarılı isimleri kapının önüne koyuveren Sayın Başkanın, kendi gibi inatçı, kendi gibi iletişim özürlü ve üstüne üstlük kesinlikle başarısız bu adamla nasıl geçinebildiği gerçekten merak konusu.

Bu sezon belli ki kombine sayısı da, bilet satışı da kulübü asla sevindirmeyecek. Şimdi Başkan, büyük olasılıkla ve hep yaptığı gibi, şampiyonlar ligine atılan havluyu unutturup bilet ve kombine satmak için transfere girişecek. Alınan yeni  isimlerin yarısıyla muhtemelen kavga edecek Pereira da basın toplantılarında şov yapmaya devam edecek. Rakipler mi ? Muhtemelen Aziz Yıldırım'ın göreve devamı için dua  ediyor olacaklar ...

 

 

Öğeyi Oyla
(2 oy)
2229 Okundu

Haldun Karabudak

21 Mart 1960 Sivas doğumlu. Ankara Üniversitesi SBF Basın ve Yayın Yüksek Okulu Radyo-Televizyon Bölümü'nü 1981 yılında bitirdi. 1985 – 1994 tarihleri arasında TSK Foto-Film Merkezi’nde yönetmen olarak çalıştı, “Silahlı Kuvvetler Saati”ni hazırladı.