Biyografim

 

haldun-karabudak-001
haldun-karabudak
haldun-karabudak-002
haldun-karabudak-003
haldun-karabudak-004
haldun-karabudak-005
haldun-karabudak-006
haldun-karabudak-007
haldun-karabudak-008
haldun-karabudak-009
haldun-karabudak-010
haldun-karabudak-011
haldun-karabudak-013
haldun-karabudak-012
haldun-karabudak-014
haldun-karabudak-015
haldun-karabudak-016
haldun-karabudak-017

Biyografimi sesli Dinleyin. 

21 Mart 1960 Sivas doğumlu. Ankara Üniversitesi SBF Basın ve Yayın Yüksek Okulu Radyo-Televizyon Bölümü'nü 1981 yılında bitirdi. 1985 – 1994 tarihleri arasında TSK Foto-Film Merkezi’nde yönetmen olarak çalıştı, “Silahlı Kuvvetler Saati”ni hazırladı.

1994 Yılından itibaren görev yaptığı TRT’de, Allı Turnam, Dost Dost Diye, Türküler Geçidi, Katre, Telli Turnam gibi müzik, yine Katre adıyla senfonik orkestra eşlikli geleneksel müzik, Bayram Gelir Elime gibi müzik-eğlence programlarıyla, Haber Ola adlı haber-yarışma, Memleket Saati, Doya Doya Karadeniz, Günbegün adlı kuşak, Göz Nuru adlı hobi kuşağı, Eline Sağlık adlı hobi ve yemek programı, Kona Göçe Anadolu adlı Halk Oyunları, İşte Kalite adlı ekonomi, İşte Gidiyorum ve İSEDAK adlı belgesel, Tencere adlı yemek ve Kelebek Etkisi adlı meteoroloji/çevre, Pazar Ola adlı tüketici programlarını hazırladı, Günaydın, Güne Başlarken, Pazar Panorama gibi programlarda metin yazarlığı ve program koordinatörlüğü, Yabancı, Bizim Sesimiz ve Şenlik Var gibi pek çok programda da yönetmenlik yaptı.

Ayrıca, Bosna için hazırlanan Mavi Kelebeğin İzinde adlı uzun soluklu canlı yayında yönetmen, Gazze için hazırlanan uzun soluklu canlı yayın / bağış kampanyası programı İnsanlık Aşkına Gazze programında da yapımcı/yönetmen olarak görev aldı.Halen TRT Avaz'da canlı olarak yayınlanan Üç Avaz adlı programın yapımcısı ve yönetmeni ...

Türkiye televizyonlarında bir ilk olmak üzere, 24 Aralık 2009'da Erzincan'da düzenlenen "10 Muharrem Cem'i"nin TRT-1'den canlı yayınını da gerçekleştirdi.

Halen Meliha Güneş ile birlikte hazırlayıp sundukları "İki Elin Sesi", Perşembe günleri 19.00-20.00 saatleri arasında Radyo TRT-Türkü'de devam ediyor.

Profesyonel düzeyde Bağlama Sanatçısı ve THM İcracısı olan Haldun Karabudak, yurtiçi ve yurt dışında çok sayıda konser verdi, türkü formunda bestelere imza attı.

Besteleri farklı sanatçılar tarafından da seslendirilen Karabudak, ünlü sanatçıların albümlerinde icracılık ve müzik yönetmenliği de yaptı.

İçerisinde bestelerinin de yer aldığı ilk solo albümü "Sanem Ağlama" kısa bir süre önce izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nce verilen Gazetecilik Başarı Ödülü’ne (2001) layık görülen Haldun Karabudak, iki dönem de derneğin Genel Merkez Yönetim Kurulunda görev yaptı.

Daha önce yazdıklarından derlenen "Hâl" adlı yayınlanmış bir kitabı bulunan Haldun Karabudak’ın oğlu Görkem Karabudak da müzisyen..